Spotkanie Zarządu ZNP z JM Rektorem w sprawie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego w Bachotku

Dnia 18.06.2009 r. odbyło się posiedzenie Zarządu ZNP poświęcone sprawom socjalnym, a w szczególności analizie pracy Ośrodka Wypoczynkowego w Bachotku. W posiedzeniu udział wzięli JM Rektor prof. Andrzej Radzimiński, Kanclerze mgr Justyna Morzy, mgr Henryk Pańka, oraz Kierownik ośrodka mgr inż. Janusz Górniak i Kol. Grzegorz Dąbrowski pracownik ośrodka.

Na posiedzeniu tym JM Rektor przedstawił sytuację finansową ośrodka i plany Władz UMK w sprawie dzierżawy, bądź sprzedaży tego ośrodka.

Związkowcy wskazali na niecelowość tych działań, gdyż w ostatnim okresie poczyniono wiele inwestycji finansowych z Funduszu Świadczeń Socjalnych, oraz pracownicy ośrodka wykonali cały szereg prac systemem gospodarczym, które w istotny sposób podniosły standard ośrodka. Dokonano również zakupu sprzętu. Z ośrodka korzystają pracownicy uczelni jadąc tam na wczasy (w postaci skierowań i wykorzystując fundusz „wczasów pod gruszą”), grupy studenckie, oraz pracownicy organizują tam różne konferencje naukowe. Wskazano również, że w przypadku pozbycia się przez uczelnię tego ośrodka wzrosną koszty pobytu studentów np. szkolenia z ratownictwa medycznego, pobytów Chóru Akademickiego i konferencji organizowanych z konieczności w innych ośrodkach przez uczelnię. Ponadto środki ze sprzedaży tego ośrodka musiałyby być zgodnie z przepisami skierowane do Funduszu Socjalnego.

Uzgodniono na wniosek Rektora, że do sprawy wróci się jeszcze po dalszym przeanalizowaniu sytuacji jesienią.