Oferta wyjazdu do Norwegii na klif Preikestolen

Oferta kierowana  do wszystkich pracowników
 i emerytów UMK!

ZU ZNP proponuje wyjazd do Norwegii

na klif Preikestolen

w dniach 12-15/16.10.2024r.

Wycieczka na klif Preikestolen to idealna propozycja dla fanów aktywnego wypoczynku i zwiedzania. Zabierzemy Państwa w niezapomnianą podróż obejmującą bliższe zapoznanie się z urokliwymi punktami na mapie Danii, Norwegii oraz Szwecji.

Zobaczymy wielokulturowe Malmo, dawną osadę Wikingów – Aarhus czy też głównego bohatera wyjazdu – imponujące Preikestolen ze swoją najpopularniejszą atrakcją turystyczną – klifem z zapierającymi dech w piersiach widokami.

W naszej propozycji nie zabraknie również ważnych skandynawskich ośrodków portowych: Hirtshals i Stavanger. Idealnym zwieńczeniem podróży będzie udział w dwóch rejsach nowoczesnymi i luksusowymi liniami Finnlines oraz Fjordline. Bajeczne widoki na Morze Bałtyckie i Morze Północne, wyśmienite jedzenie, dawka wiedzy i wyjątkowych wspomnień.

1 dzień

• 10:00 Zbiórka .
  • 10:30 – 20:00 Przejazd autokarem w kierunku Świnoujścia z przerwami na postoje.
  • 20:00 Zaokrętowanie na statku Finnlines Finnfellow.
  • 21:30 Wypłynięcie w kierunku Malmo (Szwecja).
  • 20:30 – 22:30 Kolacja w restauracji bufetowej na statku z napojami soft (brak napoi alkoholowych w cenie). Nocleg na statku.

2 dzień

• 05:30 – 06:30 Śniadanie w restauracji bufetowej na statku z napojami soft plus kawa i herbata.
  • 06:30 Przypłynięcie do portu w Malmo. Wyokrętowanie. Przejedziemy przez Cieśninę Öresund, zamieszkiwaną według legendy przez mityczne stworzenie Öre. Wody cieśniny były od czasów Wikingów ważnym szlakiem handlowym, a dziś wiszący nad nią most jest inżynieryjnym cudem łączącym Szwecję z Danią. Dalsza droga na północne wybrzeże kontynentalnej Danii to przeprawa przez Wielki Bełt, kolejną bramę handlową wód Morza Bałtyckiego łącząca Fionię z Zelandią.

Docieramy do Aarhus miasta w środku Danii, w nim przeniesiemy się do świata z przeszłości zwiedzając Den Gamle By (dosł. „Stare Miasto” – skansen miejski zlokalizowany w ogrodach botanicznych w Aarhus w Danii) poczujemy atmosferę średniowiecznych i renesansowych czasów miasta. Jeśli czas pozwoli przespacerujemy się niekończącą się promenadą, czyli artystycznym projektem, który stał się letnią atrakcją miasta.

Czas wolny np. na obiad we własnym zakresie.

Naszym celem tego dnia jest Hirtshals – miasto portowe Jutlandii, z którego wypłyniemy w kierunku brzegów Norwegii. Zanim jednak wejdziemy na statek czeka nas rzut oka na rozległą panoramę wód Morza Północnego ze szczytu XIX wiecznej latarni morskiej.

• 18:15 Zaokrętowanie na statku MS Bergenfjord.
  • 19:15 Wypłynięcie w kierunku Stavanger (Norwegia).
  • 20.00 zasiądziemy do przepysznej obiadokolacji bufetowej, wino  i piwo do wyboru w trakcie trwania obiadokolacji. Po obfitym posiłku czeka na nas zasłużony odpoczynek w kajutach, a dla spragnionych rozrywki dyskoteka.  Nocleg na statku

3 dzień

• 05:00 – 06:30 Śniadanie w restauracji bufetowej.
  • 06:30 Przypłynięcie do portu w Stavanger.

Zejście ze statku (nie wyokrętujemy się/ nie wymeldowujemy się ☺ )

Po opuszczeniu statku udamy się prosto do Preikestolen. Czterogodzinny trekking w jedno z najpiękniejszych widokowo miejsc na świecie – Preikestolen. Klif jest położony 604 metry nad Lysefjordem, a rocznie odwiedza go prawie 300.000 ludzi z całego świata. Alternatywnie za dopłatą rejs po Lysefjordzie dla osób nie biorących udziału w trekkingu. Po południu Stavanger – zwiedzanie miasta: urzekająca starówka z białymi drewnianymi domkami z małymi ogródkami pełnymi kwiatów     i brukowanymi uliczkami wspinającymi się po pagórkach, zbudowana z szarego kamienia w 1125 r. Katedra Stavanger Domkirke  i kosmopolityczne centrum Stavanger; o ile czas pozwoli krótki przystanek przy pomniku Sverd i fjell (Miecze w skale). Usatysfakcjonowani zwiedzaniem wrócimy na statek w drogę powrotną do Hirtshals.

• 19:00 Powrót na statek MS Bergenfjord.
  • 20:00 Wypłynięcie w kierunku Hirtshals (Dania).
  • 19:30 – 22:30 Kolacja w restauracji bufetowej na statku z napojami soft oraz wino i piwo. Nocleg na statku.

Dzień 4 i 5

• 06:30 – 08:00 Śniadanie w restauracji bufetowej.
  • 08:00 Przypłynięcie do portu w Hirtshals.

Wyokrętowanie. Przejazd autokarem Skagens Grenen, czyli po naszemu Przylądek Skagen – to najbardziej na północ wysunięta część duńskiego Półwyspu Jutlandzkiego. To w tym magicznym miejscu spotykają się dwa morza – Morze Bałtyckie i Północne. Obie masy wodne nie mieszają się ze sobą, ponieważ mają różną gęstość.
 W dalszą drogę udamy się już bezpośrednio do Torunia z krótkimi postojami na trasie. Na miejscu będziemy w godzinach porannych następnego dnia (16.10.2024)

Cena: 2590,00 zł/os. w kabinie 2 osobowej wewnętrznej

Cena: 2395,00 zł/os. w kabinie 4 osobowej wewnętrznej

Cena obejmuje:

– przejazd autokarem na trasie Toruń – Stavanger – Toruń,

– 3 noclegi na promie w kabinach 2 osobowych lub 4 osobowych wewnętrznych (bez okna),

– 3 śniadania na promie w restauracjach bufetowych z napojami soft oraz kawą i herbatą,

– 1 kolację na promie w restauracji bufetowej dnia 12.10.2024 z napojamisoft (brak napoi alkoholowych),

– przejazd przez Most Oresund oraz Most Storebealt,

– zwiedzanie Den Gamle By w Aarhus,

– 2 obiadokolacje w restauracji bufetowej z napojami soft oraz z winem i piwem, – ubezpieczenie KL 150 000 EUR, NNW 7000 EUR, OC 75 000 EUR, bagaż 500 EUR oraz amatorskie uprawianie sportów, – pilota z j. polskim na całej trasie p. Artur Milewski

Cena nie obejmuje:

– wydatków osobistych,

– obiadu w Aathus w dniu 13.10.2024 oraz obiadu na powrocie w dniu 15.10.2024 .

UWAGA!
Zniżka dla dzieci zostanie naliczona przy zgłoszeniu i podaniu daty urodzenia
.

Zapisy do 01.08.2024r. wysyłając zgłoszenie:

SMS na nr: 600 183 524 lub emil: znp@umk.pl

i podając nazwisko i imię,  ilość osób, nr telefonu kontaktowego

organizator  ZNP Teresa Ziemba-Graczyk

tel. 600 183 524